25 عادت افراد بسیار موفق

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همواره به دنبال پیشرفت و موفق شدن در زندگی هستند، احتمالاً به مطالب و کتاب‌های زیادی درباره رازهای رسیدن به موفقیت برخورده‌اید. آیا مایل هستید که به صورت منسجم، خلاصه‌ای از راه کارهای مهم و برگرفته از این کتاب‌ها را داشته باشید؟ راهکارهایی که می‌توانند برای همیشه روش زندگی ما را تغییر دهند و تحولی در دیدگاه ما ایجاد کنند. ما در این مقاله، این مهم را برای شما فراهم کرده‌ایم و امیدواریم که بتوانید از یکایک این راه‌کارها یا بخشی از آن‌ها یاری بگیرید.

25 عادت افراد بسیار موفق

1- در آن‌چه انجام می‌دهید منحصر به فرد باشید.

برای منحصر به فرد بودن، باید کارهایی را انجام دهید که معمولاً دیگران آن کارها را کمتر انجام می‌دهند. برای موفقیت، تصمیمات سختی باید گرفته شود و عمل به آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

2- سعی کنید که خارج از محدوده امنیت خود زندگی کنید.
در حالی‌که بیشتر افراد به دنبال راحت‌طلبی هستند و از رنج و سختی دوری می‌کنند، افراد موفق، ارزش و فواید انجام کارهای سخت را به خوبی می‌دانند.

3- بر اساس ارزش‌های اساسی خود زندگی کنید.
افراد موفق، ابتدا ارزش‌های اساسی خود را شناسایی کرده و می‌دانند که چه چیزهایی برایشان از اهمیت بیشتری برخوردار است، سپس نهایت تلاش خود را می‌کنند تا بر اساس آن ارزش‌ها زندگی کنند.

4- بدانید که پول همه چیز نیست.
پول، با موفقیت قابل معاوضه نیست و اکثر افراد موفق این نکته را به خوبی می‌دانند. پول را شالوده موفقیت قرار دادن و یکسان دانستن آن با موفقیت، دیدگاه خطرناکی است. باید بدانیم که موفقیت به شکل‌ها و صورت‌هاى متفاوتی بروز می‌کند.

5- سعی کنید که به بی راهه کشیده نشوید.
افراد موفق، اهمیت نظم و کنترل روی خود را خوب می‌دانند و به همین دلیل، از پا گذاشتن در مسیرهایی که آن‌ها را کمتر کسی پیموده است، واهمه‌ای ندارند.

6- ارزش خود را بدانید.
اعتماد به نفس افراد موفق، بالاست. آن‌ها ارزش‌های افراد را بر اساس چیزهایی که دارند، مکانی که در آن زندگی می‌کنند یا ظاهر آن‌ها نمی‌سنجند.

7- مهربانی موفقیت می‌آورد.
سخاوت و مهربانی، رفتارى معمول در میان افرادی است که موفقیت ماندگار دارند. خوشحال شدن از کمک به موفقیت دیگران، در موفقیت خود شما نیز بسیار مؤثر خواهد بود.

8- فروتنی بیشتر، غرور کمتر.
افرادی که موفق هستند، اشتباهات خود را قبول کرده و به آن اشتباهات اعتراف می‌کنند؛ زیرا به توانایی‌های خود اعتماد و اطمینان دارند. آن‌ها همواره برای یادگیری آماده هستند و به جای اینکه مدام به دنبال درخشیدن خود باشند، از خوب نشان دادن دیگران خوشحال می‌شوند.

9- تغییر، درهای جدیدی را به روی شما باز می‌کند.
افرادی که در زندگی به موفقیت می‌رسند، پذیرای تغییر و تطبیق‌پذیرى هستند، آن‌ها با تغییرات جدید و ناشناخته‌ها احساس راحتی می‌کنند؛ در حالى که اکثر افراد، مخلوقِ ثبات و عادات خود هستند.

10- موفقیت نیاز به بدنی سالم دارد.
مهم است که اهمیت خوب بودن وضعیت فیزیکی خود را درک کنید؛ نه به دلایل بیهوده، بلکه به این دلیل که با شرایط بدنی خوب، زندگی شخصی بهتری را برای رسیدن به موفقیت خلق می‌کنید.

11- تنبلی اصلاً معنایی ندارد.
افراد موفق، هیچ‌گاه تنبل به حساب نمی‌آیند؛ البته اگر آن‌ها خسته شوند و نیاز باشد، به خود استراحت می‌دهند، ولی سخت کوشی، بخش جدا نشدنی زندگی آنهاست.

12- انعطاف پذیری بالا.
هنگام بروز مشکلات، اکثر افراد کم می‌آورند، ولی برای آدم‌های موفق، مشکلات، تنها یک نوع دست گرمی محسوب می‌شود.

13- انتقادات فرصتی است برای پیشرفت بهتر.
اینکه افراد چگونه به انتقادات واکنش نشان می‌دهند، پتانسیل آن‌ها را برای موفقیت مشخص می‌کند. پذیرای انتقادات سازنده بودن و استفاده از آن‌ها برای پیشرفت، رفتاری است که در اکثر افراد موفق دیده می‌شود.

14- آن چه اطرافیان شما را جذب می‌کند، انرژی شماست.
افرادی که مدام آدم‌های انرژی منفی با افکار سمی را در اطراف خود دارند، باید به درون خود مراجعه کنند. اگر می‌خواهید موفق باشید، باید با آدم‌های مثبت و افرادی که حامی شما هستند، در ارتباط باشید.

15- نمی‌توانید کنترلش کنید؟ فراموشش کنید.
آدم‌های موفق وقت و انرژی احساسی خود را صرف مواردی که هیچ کنترلی رویشان ندارند نمی‌کنند.

16- برخلاف جریان آب شنا کنید.
شما برای موفقیت و برای پیشرفت رو به جلو، نباید نیازمند تأیید مداوم دیگران و راضی نگه داشتن همه افراد باشید.

17- اوقات تنهایی، زمان‌های ارزشمندی هستند.
اینکه ارزش خود را بدانید، به این معناست که شما با گذراندن وقت خود در تنهایی، احساس راحتی می‌کنید و ارزش زمان‌هایی را که در تنهایی می‌گذرانید، به خوبی می‌دانید.

18- استانداردهاى شما، بالاترین استانداردهاست.
هر فردی می‌تواند انتخاب کند که استانداردهای بالا را برای خود در نظر بگیرد. افراد موفق نیز همین کار را می‌کنند، که در این صورت، تعهدی بیشتر، وجدان کاری بیشتر و قطعاً نتایج بهتری را برایشان به دنبال خواهد داشت.

19- شکست، توجیه ندارد.
در حالی‌که بسیاری افراد، از بهانه‌هایی مثل: سن، سلامت، نداشتن وقت کافی، بدشانسی یا نداشتن فرصت‌ها برای توجیه شکست‌هایشان استفاده می‌کنند، رمز موفقیت افراد موفق، پیدا کردن راهی برای رسیدن به موفقیت، علی‌رغم مواجه شدن با تمام‌ ین چالش‌هاست.

20- اختصاص دادن زمانی برای انجام کارهایی که دوست دارید.
توقفی کوتاه و اختصاص دادن زمانی برای انجام کارهایی که دوست دارید، به منظور شاد کردن خودتان، بخش مهمی از جدول برنامه‌ریزی شما برای رسیدن به موفقیت را تشکیل می‌دهد.

21- شغل شما، شخصیت شما نیست، بلکه فقط کارى است که آن را انجام می‌دهید.
موفقیت به این معناست که شغل خود را شخصیت خود ندانید. افراد موفق، دارای شخصیتی چند بعدی هستند و آن‌چه را که واقعاً هستند با شغلی که دارند تعریف نمی‌کنند.

22- تنها به طی کردن مسیرهای پایدار علاقه‌مند باشید.
اکثر افراد به دنبال پیمودن آسان‌ترین و کوتاه‌ترین راه‌ها هستند؛ ولی افرادى که موفقند، به دنبال طی کردن مؤثرترین راه‌ها هستند. این افراد به پیمودن مسیرهایی علاقه‌مندند که در طولانی مدت، بهترین نتایج را برای آن‌ها به همراه داشته باشد.

23- تا انتها دنبال کنید.
بسیاری از افراد، زندگی خود را صرف انجام اموری می‌کنند که هیچ‌گاه آن کارها را به پایان نمی‌رسانند. برای موفقیت باید کار را به سرانجام برسانید؛ حتی اگر هیجان و لذتی که در آغاز آن کار وجود داشته است، از بین برود.

24- روی تمام ابعاد وجودی خود سرمایه گذاری کنید.
ما فقط موجوداتی فیزیکی و فیزیولوژیکی نیستیم، بلکه مخلوقاتی دارای احساسات و معنویات هستیم. برای رسیدن به موفقیت، باید برای سلامت تمام سطوح و ابعاد وجودی خود تلاش کنید.

25- همان جایی سرمایه‌گذاری کنید که درباره‌اش صحبت می‌کنید.
برای موفقیت، مهم است که به آنچه می‌گویید عمل کنید؛ بنابراین، تنها صحبت کردن درباره یک تئوری کافی نیست، بلکه باید در واقعیت آن را زندگی کنید.

سخاوت و مهربانی، رفتارى معمول در میان افرادی است که موفقیت ماندگار دارند. خوشحال شدن از کمک به موفقیت دیگران، در موفقیت خود شما نیز بسیار مؤثر خواهد بود. در حالی‌که بسیاری افراد، از بهانه‌هایی مثل: سن، سلامت، نداشتن وقت کافی، بدشانسی یا نداشتن فرصت ها برای توجیه شکست هایشان استفاده می‌کنند، رمز موفقیت افراد موفق، پیدا کردن راهی برای رسیدن به موفقیت، علی رغم مواجه شدن با تمام این چالش‌هاست.

 

دیدگاهتان را بنویسید